Tijekom proteklog tjedna Srčeka su se vrijedno bavila unapređenjem zdravlja i sudjelovala u projektu “Tjedan zdravlja” HZZJZ. U utorak smo razgovarali o važnosti kretanja i fizičkih aktivnosti za zdravlje pa smo tako proučavali enciklopedije koje govore o ovoj temi, održali sat Tzk uz poligon s preprekama te igrali igre s pokretom. Srijedu smo posvetili zdravoj prehrani pa smo uz mnogo stolnih i pokretnih igara  i aktivnosti imali priliku istraživati o probavi, toku probave, koje su zdrave i nezdrave navike te kako utječu na probavu i kvalitetu života. Klasificirali smo zdravu i nezdravu hranu, voće i povrće te učili početnu matematiku, zbrajanje i sastavljanje riječi kroz ovu temu. Vrhunac dana bila je aktivnost pripreme voćne užine u kojoj su djeca mogla očistiti, oguliti i narezati voće, a na taj način vježbali su samostalnost, finu motoriku i stvarali bolju sliku o sebi. Četvrtak je bio dan kada smo se bavili vodom- važnosti vode za ljudsko tijelo i planet općenito. Kroz slikovnicu djeca su imala priliku podsjetiti se na važnost očuvanja vode kao prirodnog resursa bez kojeg čovjek ne može opstati, a uz slikovne prikaze naučili smo kako voda kruži u prirodi i potkrijepiti to istoimenim pokusom. Istraživali smo što pluta, a što tone te zapisali sve što smo zaključili. Petak je dan u kojem smo se bavili važnošću spavanja i odmora za tijelo. Tako smo istraživali koliko odmora treba čovjeku u različitim životnim dobima, koja je razlika između popodnevnog i noćnog odmora i spavanja te što se s našim tijelima događa kad spavamo. Kako bi Srčekima bilo što zabavnije odmarati odgojiteljice su ih dovele u maštovit svijet putem vođene fantazije Šetnja prirodom te meditacije uz skladbu zvukova iz prirode. Ovaj smo tjedan u vrtiću mnogo toga naučili o poboljšanju kvalitete života i zdravlja, brige o svom tijelu i važnosti odmora i spavanja za cijeli organizam.

Comments are disabled.