“Leptirići” su nestrpljivo čekali dolazak svetog Nikole. Čekajući njegov dolazak istraživali smo legendu o svetom Nikoli, upoznali se s njegovim dobrim djelima, odnosom prema djeci, ali i sa samim likom svetog Nikole. Djecu je interesiralo i tko je to krampus, postavljala su brojna pitanja, neka pokazali i strah od njega…
Marljivo su čistila svoje čizme, stavljala ih u prozore, crtala svoje želje koje su odlagala u sandučić kojeg su izradila. Postavili smo maketu svetog Nikole u hodnik vrtića kako bismo djeci bolje dočarali njegov lik i dolazak. Svakodnevno smo pjevali pjesmice “Sveti Niko” i “Ručice nam Niko daj”.
Obojanim čizmicama i dječjim radovima ukrasili smo vrtićki pano. Na dan svetog Nikole odgojiteljice su za djecu pripremile predstavu, dočekali su ih pokloni u čizmama, veselje je bilo prisutno među svima!

Comments are disabled.