Vrijeme Adventa vrijeme je radosnih iščekivanja, a osobito Sv. Nikole. Kad se spomene njegovo ime dječji obraze se ozare i osmijeh se protegne od uha do uha. Našim Mišićima cijeli je tjedan protekao u pripremama za dolazak Sv. Nikole. Na samom početku tjedna upalili smo prvu adventsku svijeću na našem adventskom vjenčiću. Djeca su uživala u posebnom ugođaju, molitvi, pjevanju veselih pjesmica. Ukrašavali smo čizmice, izrađivali velikog Sv. Nikolu i njegovog pomagača Krampusa, otvarali adventski kalendar s poklonima i porukama. Slagali smo puzzle, umetaljke, čitali priče i slikovnice. Kroz njih su djeca shvatila tko je bio Sv. Nikola, kako je bio obučen i zašto ga djeca vole i još mnogo drugih stvari. Najveće iznenađenje djeci je bilo pismo koje smo  dobili od Svetog Nikole. Njegove riječi iz pisma poticale su djecu da svakim danom budu sve bolja i bolja. Obećala su da će se popraviti kako bi dobili što više poklona. Djeca su svoje obećanje održala, pa ih je Sv. Nikola odlučio nagraditi slatko – slanim poklon paketima naše Podravke.

Comments are disabled.