smart


Ovo doba godine omiljeno je djeci, a i nama odraslima. Prosinac smo započeli promjenama u interijeru sobe dnevnog boravka, kao i cijelog vrtića. Malene očice odmah su primijetile da se nešto događa i nije trebalo puno vremena da shvate da nam se bliži najljepši dan u godini. U iščekivanju tog dana svakodnevno ćemo iz adventskog kalendara uzimati po jednu zvijezdu koju će dijete čije je je ime na njoj ponijeti doma. Prigodni paketić nazvali smo MOJA ADVENTSKA ZVIJEZDA. Također, svaki ponedjeljak palimo svijeću na adventskom vijencu uz prigodne božićne pjesmice. To vrijeme radosnog iščekivanja počinje posjetom jednog vrlo dragog nam starca. Da bi spremni dočekali Svetog Nikolu čitali smo priče o njemu, izrađivali čizmice, pjevali pjesmice. Ulaštili smo čizmice, stavili ih u prozor i čekali. Tog jutra veselju i sreći nije bilo kraja. Pčelice su jedva čekale doći u vrtić da prijateljima i tetama ispričaju što su u prozoru ugledali. Bilo je tu svega i svačega…slatkiša, plišanaca, traktora, parfema…A onda u jednom trenu začuli smo zvonce…Stigao je Nikola i u vrtić…Sreći nije bilo kraja. Djeca su obećala da će i dalje biti dobra, otpjevala mu pjesmicu a on ih je počastio prigodnim Podravkinim paketićima. Šetajući okolicom vrtića djeca su primijetila promjene u obližnjem parku. Zvjezdice na rasvjetnim stupovima, adventski vijenac, osvjetljene poklone, bor…Kako bi i mi pridonijeli uređenju parka u vrtiću smo izradili ukrase kojima smo ukrasili božićni luk.  Kroz fotogaleriju pogledajte kako je sve to izgledalo.

Comments are disabled.