U četvrtak, 23. siječnja održana je treća radionica Kluba roditelja vrtića na kojoj su roditelji mogli saznati i proširiti svoja znanja o emocionalnom svijetu djece. Emocionalni razvoj djeteta je jednako važan kao i tjelesni razvoj zato što emocije imaju značajnu ulogu u socijalnim odnosima, istraživanju okoline i otkrivanju samih sebe. Dijete koje je okruženo povoljnim uvjetima za razvoj, izrast će u emocionalno zrelog čovjeka. Dakako, veliku ulogu u tome igraju roditelji koji postavljaju te uvjete i svojim ponašanjem daju primjer odnosno model svojoj djeci. Osim roditelja tu je i odgojna ustanova koja također čini važan aspekt djetetova života. Ona stječu mogućnost razvoja empatije koja im omogućava bolji odnos s drugima i samim time bolju sliku o sebi. Osim vanjskih utjecaja tu su i oni unutarnji, odnosno biološki. Oni potječu iz samog djeteta, a jedan od njih je temperament kojim se razlikujemo od ostalih i kojim postižemo različite odnose s okolinom. Isto tako je temperament taj koji određuje na koji ćemo način regulirati svoje emocije. Svaki od ovih uvjeta od iznimne je važnosti za emocionalni razvoj djeteta. Roditelji su uz teorijski dio imali prilike i kroz praktične radionice raspravljati o emocijama i načinu kako se najbolje i najprihvatljivije nositi s vlastitim ugodnim i neugodnim emocionalnim stanjima.

Comments are disabled.