Ovaj tjedan Mišići su krenuli u ledenu pustolovinu. Istraživali su polarne krajeve. Oformili smo centar Sjevernog pola i izradili njegovu maketu na koju smo stavili ledenjake i polarne životinje. Kroz enciklopedije, slikovnice saznali smo o životu i prilagodbi životinja koje tamo žive. Crtali smo šarenim ledom, istraživali ga, opipavali i saznali kako i zašto se topi, te što od njega nastane. Istraživali smo i život Eskima, njihov govor,  njihovu odjeću .Napravili smo senzorne kutije kroz koje su djeca razvijala okolomotoriku (hvatanje stiropora-leda štipaljkom, pisanje imena polarnih životinja-u brašnu). Oponašanjem kretanja životinja, prateći tragove po sobi, plesom pingvina razvijali smo i motoriku. Kroz video zapis promatrali smo polarnu svjetlost koju smo djeci “približili” pomoću svjetleće ploče. Napravili smo i pokus sa smrznutim životinjama koje su djeca morala odmrznuti. Tu su se našle različite  dječje ideje i djeca su sama morala pronaći rješenje i otkriti na koji način će najbrže osloboditi zaleđene životinje.

Comments are disabled.