Veselo, veselo, proljeće se smije,

sunašce, sunašce, tracima nas grije.

Kada sunce sine, lasta k nebu vine,

male ptice poju ovu pjesmu moju.

Uz usvajanje stihova ove vesele proljetne pjesmice Pčelice su kroz različite aktivnosti upoznale karakteristike proljeća iproljetnice koje su se pojavile svuda oko nas, imenujući boje koje su nas okružile. Proljetnice su istražile njuhom, opipom, vizualno, dok su prilikom boravka na zraku osluškivale nove zvukove, promatrale rode koje su se vratile nakon duge zime.

Kroz različite didaktičke igre djeca su imala priliku klasificirati prema boji, isprobati raznovrsne poklapalice, umetaljke. Kroz senzorne kutije istraživala su i manipulirala raznovrsnim rastresitim materijalima.                             Spoznaju o proljeću proširila su kroz priče, slikovnice, slike, videozapise. Kroz likovne aktivnosti djeca su razvijala kreativnost, okulomotoriku, preciznost, dosljednost.

Comments are disabled.