Tijekom siječnja i veljače polaznici ritmike mogli su se okušati u raznim plesnim pokretima i koracima koji su njima prilagođeni te postepeno izvođeni kako bi ih se lakše upamtilo. Uz tjelovježbu koja nam je bitna da bi se zagrijali, djeca su na ritmici igrala razne plesne i glazbene igre te učila razne koreografije na određene pjesmice. Teme su birane po važnim datumima te naravno godišnjem dobu. Tako smo uz zimu obilježili maškare te Valentinovo, a neizostavan je i slobodan stil plesa gdje je dječja mašta glavna vodilja. U ovom periodu djeca su najviše uživala u plesnim koracima uz ritmove rockn’rolla. Takvi koraci i gibanja pokreću cijelo tijelo te unose smijeh, živahnost i dinamiku na sat ritmike. Djeca vole brze ritmove uz česta ponavljanja istih pokreta zbog lakše snalažljivosti te lakšeg praćenja, a potom i izvođenja plesnih pokreta. Također se vrlo dobro snalaze u glazbenim igrama koje zahtijevaju određene promjene ili zbivanja na određeni zvuk ili ton. Takve igre zahtijevaju pažnju, slušanje i koncentraciju što potiče razvoj istoga.
Pogledajte našu malu fotogaleriju koju smo pripremili za Vas.

Comments are disabled.