Glazba i glazbene aktivnosti djeluju pozitivno na razvoj sluha, govora i stvaralaštva. One stvaraju pozitivan stav djece prema estetskom u umjetnosti i svijetu oko sebe. Tako smo se i mi kroz cijeli tjedan bavili istraživanjem nota, glazbe i glazbenih instrumenata. Našim aktivnostima kod djece smo željeli razviti slušnu percepciju te probuditi interes za glazbu i poticati govorno-jezični razvoj. Usvojili smo nazive nota te smo naučili pisati violinski ključ. Istraživali smo različite zvukove, izrađivali različite glazbene instrumente. Djeca su donosila svoje dječje glazbene intrumente, ali i prave. Tako smo pokušali svirati na gitari, sintesajzeru, trombonu, usnoj harmonici i fruli. Naučili smo da postoje glazbeni instrumenti s tipkama, žićani i puhački. Zajedno s djecom formirali smo glazbeni kutić u koji smo stavili sve glazbene instrumente. Djeca su tako bila motivirana na pjevanje, sviranje, ali i na plesanje.

Comments are disabled.