Tokom cijelog tjedna Mišići su provodili vrijeme u pričanju priča i bajki. Uoči blagdana Svi Sveti djeci smo ispričale priču “Djevojčica sa šibicama” koja je djeci na slikovit i njima prilagođen način približila taj blagdan. Djeca su promatrala krizanteme i po viđenju ih crtala četkicama i temperom. Pričali smo priču “Vuk i 7. kozlića”. Izrađivali smo štapne lutke kako bi djeca mogla izvoditi dramatizacije. Od velikih kartona izradili smo kućicu iz priče “Ivica i Marica”. Izrezivali smo slatkiše od kolaža i lijepili na kućicu. Djeca su bila oduševljena kućicom jer su u njoj mogli boraviti i igrati se. Ugostili smo i Antonelinu mamu koja je djeci pročitala priču “Kralj lavova”. Za tu priču izradili smo krune s likovima iz priče i plakat s lavovima. Plesali smo i pjevali uz pjesmice iz priča i izmišljali pokrete. Didaktički materijali bili su također vezani uz priče i bajke (poklapalice, puzzle, slike u dijelovima) Kroz sve te aktivnosti kod djece smo poticali razvoj mašte, uživljavanje u ulogu drugog, te razvoj govora i bogaćenje rječnika.

Comments are disabled.