Zvjezdice su protekli tjedan krenule s temom  zdravlje te su naučile zašto je važno vježbati, ali se i pravilno hraniti da bi bili zdravi. Kod djece smo željeli poticati razvoj složenih senzornih vještina i preciznosti, razvoj koordinacije i preciznosti pokreta kroz tjelesno vježbanje, razvoj koordinacije i ravnoteže pri pokretima i kretanju na poligonu s preprekama te razvoj fine motorike šake kod rezanja škaricama i lijepljenja. Kroz didaktičku igru djeca su sortirala kartice s hranom na zdravu i nezdravu hranu. Izradili smo svi zajedno Piramidu zdrave prehrane. Djeca su iz prospekata izrezivala hranu te smo je zalijepili na našu Piramidu. Slušali smo stihove „Zdrava hrana“, pjesmice o zdravoj hrani, dramatizaciju „Zdrava hrana“, priče „Niko i hrana“, „Vožnja biciklom“ i „Martina i mrkvica gunđalica“.  Djeca su od kuće donosila slikovnice i ovim putem se svima zahvaljujemo.

 

Comments are disabled.