“Jedna jabuka na dan tjera doktora iz kuće van”. Tjednom temom ” U zdravom tijelu zdrav duh” djeca su proširila spoznaje o svom tijelu, razvila svijest o sebi, naučila nazive dijelova tijela, organe te njihove funkcije. Svakodnevnom jutarnjom tjelovježbom i tjelesnim aktivnostima razgibavali smo svoje tijelo, razvijali grubu motoriku te svjesno povezivali vježbe s dijelovima tijela. Ponuđenim aktivnostima poticali smo razvoj dječje kreativnosti, razvoj pamćenja, pažnje i koncentracije te razvoj govora i bogaćenje rječnika novim pojmovima. Također smo poticali razvoj higijenskih navika, razvoj samostalnosti, pozitivne slike o sebi. Izradom piramide zdrave prehrane uočavali smo razlike između pravilne i nepravilne prehrane. Formirali smo centar liječnika koji smo opremili liječničkom opremom (rukavice, špatule, zavoji, flasteri, kape…). Simboličkom igrom “liječnik” djeci je omogućeno da uče čineći, igrom i istraživanjem.

Comments are disabled.