Povodom obilježavanja Međunarodnog dana sporta kroz cijeli tjedan bavili smo se različitim motoričkim aktivnostima. Kroz video zapise i sportske literature djeca su upoznala različite sportove i rekvizite koji se koriste kod tih sportova. Ukrašavali smo predloške lopti različitim likovnim tehnikama, vježbali bacanje lopte u koš. Usavršavali smo i predčitačke vještine (spajali naziv sporta s početnim slovom, klasificirali lopte po boji, veličini, dezenu,i grali sportski memory…) U školskoj dvorani uživali u igri košarke, nogometa, poligona. U suradnji s očevima( nogometašima) htjeli smo odigrati na našem nogometnom igralištu pravu nogometnu utakmicu, ali nažalost zbog kišnog  dana morali smo to odgoditi. Za utjehu smo zajedno sa djecom izradili mali  stolni nogomet i odigrali svoju nogometnu utakmicu.

Comments are disabled.