Kaže se kako drugima najviše i najbolje možemo pomoći ako smo zdravi i sretni, a to jedino možemo postići ako i brinemo o svome zdravlju. Iz tog razloga, svakodnevno smo jutro započinjali tjelovježbom cijelog tijela, od prstića na ruci pa sve do onog nožnog, ali i prolazili poligone s preprekama te razvijali koncentraciju i preciznost ubacivanjem lopte u zadane posude.

Djeca su ponavljala voće i povrće uz razne igre, umetaljke i bojanke, a potom i sama pripremala zdrava jela u centru kuhinje koja su se pretežito i bazirala na voću, povrću i ribi. Kod djece je potaknuto i razvijanje logičkog zaključivanja sortiranjem i lijepljenjem zdrave i nezdrave hrane na predloške sretnog, odnosno nesretnog dječaka, a pročitali smo zajedno i mnoge slikovnice koje su djeca kasnije i sama rado listala te kroz njih naučila kako je važno biti umjeren u ne tako zdravoj hrani poput prženih krumpirića, grickalica i raznih slatkiša. Kraj tjedna ostavili smo za zdravu slasticu po imenu voćna salata koju su djeca pripremila uz pomoć teta, a kasnije i uživala u njenom obilju vitamina i minerala. Kako nam je bilo, pogledajte u galeriji fotografija!

 

Comments are disabled.