Djeca od rođenja uče o svijetu putem osjetila vida, sluha ,mirisa, okusa i dodira. Tijekom cijelog tjedna nastojali smo istražiti i osvijestiti svoja osjetila, te saznati što sve putem njih možemo otkriti. Ponuđenim aktivnostima djeca su razvijala percepciju ( vida, sluha, okusa, mirisa i dodira), upoznala se s ulogom osjetila u svakodnevnom životu, njihovom međusobnom povezanosti te razvijala spoznaje o čuvanju i njegovanju organa za osjetila. U istraživačko – spoznajnom centru istraživali smo dijelove i funkcije ponuđenih osjetila. Najveću pažnju djece privukla je taktilna ploča pomoću koje smo dodirom prepoznavali teksturu raznih predmeta. Ovim putem zahvaljujemo se gospodinu Mariu Belcu na suradnji i izradi taktilne ploče kojom smo obogatili naš stolno – manipulativni centar. Ponuđenim stolno manipulativnim igrama nastojali smo djeci olakšati prepoznavanje razlike, ali i sličnosti u osjetilima te njihovu važnost i ulogu u našem svakodnevnom životu.

Comments are disabled.