dav


Volim jesen što nam čuda stvara, boji lišće u tisuće šara…..Jesen donosi mnoge plodove. Kroz razne likovne aktivnosti, ali i životno praktične, upoznali smo kako ih najbolje iskoristiti. Naučili smo što se pravi od grožđa, a pokušali smo i sami prešati grožđe i naravno pili sok koji je izlazio iz prešice. U tome nam je pomogao djed Filipa Blažeka koji je pobrao dio grožđa u goricama i donio kako bi djeca isprobala kako se iskorištava grožđe. Kušali smo i samo grožđe, breskve i smokve, lupali orahe i jeli njihovo blago.Vrtić smo ukrasili jesenskim plodovima koja su nam rado donijeli roditelji, a formirali smo i kutić prirode u koji smo stavili sve što smo dobili. Likovno smo izrađivali grožđe, crtali jesenske plodove, izradili sliku vinograda kombiniranom tehnikom. Naučili smo basnu “Lisica i roda” i stihove  pokretne igre Berem, berem grožđe.

Comments are disabled.