Pojam STEM dolazi iz engleskog jezika, a zapravo je akronim sastavljen od riječi: Science, Technology, Engineering i Mathematics (znanost, tehnologija, inženjerstvo i matematika). Travanj i svibanj posvetili smo upoznavanju sa svim područjima STEM-a, pa su tako naše radionice bile vrlo raznolike. Saznali smo kako nastaje duga, pokusom dobili izvedene boje, izradili vjetrenjače i naučili na koji način radi vjetrenjača, istraživali vulkane i pokusom dobili lavu, istraživali kristale, radili kristalizaciju soli, došli do zaključka kako nastaje sjena i izradili kazalište sjena, gradili pomoću štapića i plastelina, saznali što tone, a što pluta i još mnoge druge zanimljive stvari. Jako volimo razne STEM didaktičke i konstrukcijske igračke. Često rješavamo nastavne listiće gdje vježbamo logičko zaključivanje. Zahvaljujući Knjižnici i čitaonici „Fran Galović“ Koprivnica i gđi. Idi Gašpar upoznali smo se s aplikacijama za čitanje priča i Dash and Dot robot te Bee Bot pčelicom za kodiranje.

Comments are disabled.