Početak proljeća u našu je odgojnu skupinu donio mnoštvo raznovrsnih aktivnosti. Pročitali smo priču „Medino proljeće“ i upoznali novo godišnje doba.

Razvijali smo svoju vizualnu percepciju ponuđenim novim didaktičkim igrama spajanja cvijeta i stabljike prema uzorku, kao i spajanja lijeve i desne polovice aplikacije leptira prema boji. Također, prema boji smo magnetnom olovkom vodili kuglice prema cvjetovima.

Pokretima tijela Točkice su pratile zvukove skladbe „Proljeće“ A. Vivaldija, kao i niz dječjih proljetnih pjesama koje smo slušali proteklih dana.

Za vrijeme likovnih aktivnosti, spužvicama smo „tapkali“ temperu pa napravili šarene cvjetove kojima smo ukrasili našu vrtićku sobu. Istraživali smo i povećalom promatrali cvijet Čuvarkuća i prstićima osjetili mekoću, krhkost i nježnost njegovih listića. Malim smo čašicama zalili promatrani cvijet kako bismo mu omogućili uspješniji rast i razvoj o čemu smo neposredno saznali pričajući po nizu slika.

Priča „Voda“ potvrdila je naša saznanja o važnosti tog životnog uvjeta i doprinijela obilježavanju Svjetskog dana voda.

Toplina proljetnog Sunca naša je lica izmamila u vrtićko dvorište u kojem smo uživali spuštajući se niz tobogan, sakupljajući otpalo lišće u tačke, koseći travu kosilicom, igrajući se šarenim lopticama i vozeći se biciklima.

U nastavku pogledajte fotografije prvog proljetnog tjedna kod Točkica.

Comments are disabled.