Obzirom da nam se bliži proljeće odlučili smo malo više pažnje obratiti na promijene koje su se dogodile u prirodi i njenoj okolici. Djeca su uočila da nam se vratila roda te smo u šetnji okolicom vrtića uočavali različite proljetnice. Susjeda Marica nas je pozvala u svoj vrt te nam pokazala što sve ona ima od cvijeća. Djeca su vidjela visibabe, ljubičice, narcise, magnoliju, ali i kukurijek te japansku jabuku. Pjevali smo i plesali u kolu pjesmicu „Proljetno kolo“, a naša prijateljica Nika nas je odvela do svoje kuće te smo išli pogledati stablo s cica macama. Djeca su prvi puta crtala sa štapićima ugljena vazu s cica macama te su upoznali novo likovno sredstvo za crtanje. Slušali smo stihove „Proljeće“, „Cica mace“ te priču „Plesna haljina žutog maslačka“. Izašli smo na livadu do našeg vrtića i ubrali nekoliko maslačaka.  Naslikali smo i „Cvjetnu livadi“ koristeći se temperama, pvc vilicama, spužvicama te štapićima za uho. Kako je to sve izgledalo možete vidjeti u našoj fotogaleriji.

Comments are disabled.