LJUBAV

LJUBAV SU MORA,

LJUBAV SU NEBA.

LJUBAV JE SVE ŠTO LJUDIMA TREBA.

LJUBAV JE POTOK ŠTO TEČE IZ RAJA,

A POLJUBAC JE PUTIĆ ŠTO DVA SRCA SPAJA.

 

Uz ove stihove Kapljice su započele temu Valentinova protekli tjedan. Kroz raznovrsnu didaktiku s motivima srca pronalazili smo jednake kartice u igri memory, naučili smo kako nastaviti određeni niz srca, naučili smo pridruživati broj količini uz perlice i srčeka s brojevima, svladavali smo različite labirinte, slikali smo maštovita srca, izrađivali ih otiskivanjem, lijepljenjem transparentnog papira, konstruirali ih od lego kockica, slušali smo raznovrsne dječje pjesmice s tematikom ljubavi i prijateljstva te slušali pripovijest o Svetom Valentinu i još mnogo toga… Već tradicionalno smo u vrtić donosili slikovnice koje smo nakon igre tombole na sam dan Valentinova ponijeli kući (uz mali slatki dodatak koji nam je osigurala Općina Drnje). Uz sve to, mnogo smo razgovarali o važnosti ljubavi i prijateljstva – neki odgovori slijede:

Što je to ljubav?

F.V.: „Dok nekog voliš!“

M.Ž.: “Dok netko osjeća nešto lijepo u svom srcu pa to podijeli s nekim tak da ga zagrli ili poljubi.“

M.V. : „Dok nekome nešt daš.“

I.F.: „Ljubav je dok se neko poljubil.“

M.C.: „Ljubav je dok nekoga naj, naj, naaaajviše voliš!“

E.Č.: „ Ljubav je dok ti neko dojde i onda mu daš smokiće i grickalice svakakve.“

J.F.: „Ljubav je dok se mama i tata vole!“

P.L.: „Ljubav je dok nekoga zagrliš.“

Comments are disabled.