I ove se pedagoške godine u našem vrtiću održala Večer matematike čiji je organizator Hrvatsko matematičko društvo. Zbog pandemije i epidemioloških mjera Večer matematike je održana na malo drugačiji način. Umjesto radionice za djecu i roditelje, roditelji su pozvani da nam se pridruže u obilježavanju ovog događaja kod kuće sa svojom djecom. Poslani su im različiti predlošci za matematičke igre te su roditelji provodili aktivnosti kod kuće. Ovim putem zahvaljujemo svim roditeljima koji su se dobrovoljno odazvali. U vrtiću su Cvjetići Večer matematike obilježili aktivnostima u njihovim kutićima koje su bile prilagođene djeci predškolskog uzrasta. Djeca su samostalno birala aktivnosti u kojima su sudjelovala te su uz pomoć odgojiteljica uspješno rješavala zadatke. Cvjetići su sretni što su barem na ovaj način poticali popularizaciju matematičke znanosti i razvijali pozitivan stav roditelja i djece prema matematici. Kako je bilo, pogledajte u našoj fotogaleriji.

Comments are disabled.