Večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava djece prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu – zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo. Manifestaciju održavanja Večeri matematike na razini cijele Hrvatske, kako u školama, tako i u vrtićima, iniciralo je Hrvatsko matematičko društvo. Ove godine Večer matematike i u našem vrtiću održala se prvog prosinca 2022.  Na početku radionice svako dijete je dobilo svoju „matematičku putovnicu“. Ponuđeno je bilo sedam različitih „matematičkih stanica“ na kojima su djeca uz pomoć svojih roditelja odradila aktivnost. Za svaku uspješno odrađenu aktivnost djeca su osvojila štambilj u svojoj putovnici. Na kraju večeri djeca su nagrađena zahvalnicom za sudjelovanje i velikim pljeskom. Možemo reći da je bilo vrlo dinamično i zanimljivo te da jedva čekamo iduću godinu i novu Večer matematike.

Comments are disabled.