Velike i male Točkice

Iza Točkica je još jedan tjedan pun zanimljivih aktivnosti, tijekom kojeg smo razvijali osjećaj za ritam. Raznim šuškalicama oponašali smo zvukove iz prirode te tako dočarali žubor potoka, padanje kiše i šuštanje jesenjeg lišća. Također, pastelnim bojama kod djece smo poticali fazu šaranja. Točkice su uživale u svojim nasumičnim pokretima i u svakom tragu boje ostavljene na papiru.

Jednonožnim i sunožnim skokovima razigrane su Točkice preskakale zamišljenu rijeku napravljenu pomoću klupka plave vune. I dalje su nam vrlo zanimljive vrtićke slikovnice koje gotovo svakodnevno listamo i međusobno “čitamo” jedni drugima. I dalje istražujemo naše osjećaje pa smo proteklog tjedna slušali i priču “Ne boj se” koja je, barem nakratko, odbacila svaki naš strah.

Osim toga, slaganjem raznobojnih čašica po veličini razvijali smo percepciju odnosa veće i manje. Ni ovog tjedna nije nedostajalo naše igre gađanja mete lopticom iste boje u bazenu, kao ni igre s kuhinjskim priborom, lutkama i gumenim životinjama.

Naše fotografije tjedna iza nas pogledajte u fotogaleriji.