Iza Točkica je još jedan tjedan pun zanimljivih aktivnosti, tijekom kojeg smo razvijali osjećaj za ritam. Raznim šuškalicama oponašali smo zvukove iz prirode te tako dočarali žubor potoka, padanje kiše i šuštanje jesenjeg lišća. Također, pastelnim bojama kod djece smo poticali fazu šaranja. Točkice su uživale u svojim nasumičnim pokretima i u svakom tragu boje ostavljene na papiru.

Jednonožnim i sunožnim skokovima razigrane su Točkice preskakale zamišljenu rijeku napravljenu pomoću klupka plave vune. I dalje su nam vrlo zanimljive vrtićke slikovnice koje gotovo svakodnevno listamo i međusobno “čitamo” jedni drugima. I dalje istražujemo naše osjećaje pa smo proteklog tjedna slušali i priču “Ne boj se” koja je, barem nakratko, odbacila svaki naš strah.

Osim toga, slaganjem raznobojnih čašica po veličini razvijali smo percepciju odnosa veće i manje. Ni ovog tjedna nije nedostajalo naše igre gađanja mete lopticom iste boje u bazenu, kao ni igre s kuhinjskim priborom, lutkama i gumenim životinjama.

Naše fotografije tjedna iza nas pogledajte u fotogaleriji.

Comments are disabled.