Program ritmike i plesa provodi se s onim najmlađima pa sve do onih starijih, a osmišljen je tako da proširi i obogati psihofizički i socijalni razvoj djece vrtićke dobi te na taj način doprinese cjelovitom razvoju dječje osobnosti. U našem vrtiću imamo dvije ritmičke skupine. Na samome početku djeca su se upoznala kroz razne plesne igre, upoznala su svoje tijelo te svoje mogućnosti kroz pokret. Kroz period od dva mjeseca djeca su se susrela s raznim plesnim igrama: vlakić, lift, kiša, pahuljice i sl. Naravno, osmišljavali smo brojne koreografijice na temu jeseni i zime. Na početku svakog susreta djeca razgibaju svoje tijelo uz popratnu priču. Kroz ples i pokret djeca razvijaju svoju maštu i kreativnost. U 12. mjesecu nas očekuje mali nastup kroz tri pjesmice: 1. Keksić – fleksić, 2. Patuljci Djeda mraza i 3. Zvjezdice. Svaki naš susret ispunjen je radošću i osmijehom. Kako to kod nas izgleda, možete vidjeti u fotogaleriji.

Comments are disabled.