Dolaskom ljepšeg i toplijeg vremena vratile su se i rode i iznenadile nas s gnijezdom u blizini vrtića. U veselom raspoloženju Cvjetići su šetali okolicom vrtića i promatrali promjene u prirodi, životinjskom svijetu kao i radu ljudi. Tako su vrijedne ručice Cvjetića nadopunile izgled našeg balkona posadivši razne biljke koje će ga sada krasiti. Kroz različite pokretne igre: Strina roda, Žabe i rode, skakali su kao žabe i hodali kao rode. Nakon pročitane priče Gdje živi roda, djeca su se rado prihvatila likovnih aktivnosti te su tehnikom kolaž prikazala rodu, a u zajedničkom radu prikazala su maketu roda koja krasi ulaz u našu sobu. Gledajući edukativni video o žabama, Cvjetići su naučili da se žabe razvijaju iz punoglavaca te da žive u bari. Osim žaba i roda, ponovili su i razne druge životinje koje žive u ovom kraju, nazive njihovih roditelja i mladunčadi. Svoje znanje  o životinjama nadopunili su i informacijama iz enciklopedija. Kako je izgledao tjedan kod Cvjetića možete vidjeti u našoj fotogaleriji.

Comments are disabled.