Snijeg svud pada kaže jedna pjesma, ali nažalost nije tako…ali prkosimo mu…radimo zimske aktivnosti kako bi ga dozvali. Ukrasili smo vrtić zimskim aplikacijama i snjegovićima, igramo se zimskim lutkicama u kazalištu i dozivamo snijeg. Djeca su izrađivala snjegović od papira. Veća djeca su sama izrezivala potrebne oblike za njeg , a manja djeca su od izrezanih oblika morala pravilno napraviti snjegovića. Uz to smo naučili stihove Prvi snijeg s pokretima. Razgovarali smo o promjenama koje ne vidimo i kako nastaje snijeg. Obradili smo slikopriču Djeca i snješko, pjevali pjesmu Pahuljice padajte i Zeko i potočić. U likovnoj aktivnosti ojačali smo suradnju manje i veće djece gdje su veća morala pripremiti manjoj djeci aktivnost – Snježni grad. Nakon toga su manja djeca s dvije različite tehnike ukrasila snježni grad. Izrezivala su i pahuljice koje su radila od trakica papira pa ih spajala. Izradili smo oblak iz kojeg pada snijeg. Slušali smo priču: Snjegović na toplom jugu te igrali kviz znanja: Kako se ponašamo na snijegu. Sva pravila smo naučil – i sad samo mora pasti snijeg da ih primijenimo. Veselimo se tome.

Comments are disabled.