Bio je ovo jedan veseli tjedan pun uzbuđenja za malene Mišiće. Proslavili smo veliki 7. rođendan našeg prijatelja Josipa. Družili smo se s logopedicom Jelenom Kodrić. Uživali smo u predstavi Idemo u Zoo vrt u izvedbi Klauna Čupka. Neki od nas krenuli su na program Engleskog jezika i Ekološki program gdje se super provodimo i svakodnevno s veseljem prepričavamo kako nam je bilo.

Uz sve to, svakodnevno smo učili o geometrijskim oblicima. Naučili smo četiri osnovna; krug, trokut, kvadrat i pravokutnik. Navedene oblike uočavali smo u sobi dnevnog boravka, vani u šetnji selom, pa smo tako primijetili da naši krevetići imaju oblik pravokutnika, prozori na kućama oblik kvadrata, sunce je u obliku kruga, a visoke smreke oblik su trokuta. Imenovali smo i prepoznavali geometrijske likove, ali ih i uspoređivali s geometrijskim tijelima. Pomoću kutije s geometrijskim tijelima otkrivamo koji likovi čine koje tijelo. Crtali smo geometrijske likove, izrezivali geometrijske likove od papira i modelirali. Od zadanih geometrijskih likova stvarali smo nove likove prema predlošku. Otiskivali smo likove pomoću kartona, slušali priču Grad geometrijskih oblika i gledali videozapise o geometrijskim likovima i tijelima. Na kraju tjedna i naša užina su bili geometrijski oblici.

Comments are disabled.