U vedrom i veselom raspoloženju počeli smo obilježavati šareno godišnje doba – jesen. Naše Ribice posjetila je Vila Jesenka koja je tiho pokucala na vrata sobe pjevajući pjesmu: Tiho, tiho pada, a u ruci je nosila košaru punih jesenjih plodova. U njezinom društvu djeca su istraživala i imenovala jesenske plodine te pjevala vesele pjesmice: Kruška, jabuka, šljiva i Molba gljive muhare.

Ovih dana vokabular su naše Ribice obogaćivale novim riječima: jež, kesten, mrkva, zelje, bundeva, gljiva, kišobran, kiša koje su slušale u novoj slikopriči Jesen na putu. Šetnjom okolicom našeg vrtića promatrale su promjene u prirodi. U vrijeme šetnje nabrali smo lišće koje smo iskoristili za izradu dekoracije. Osim promjena u prirodi Ribice su se upoznale s ježom i njegovim dijelovima tijela. Ježa su djeca likovno oslikavala otiscima dlanova i otiskom vilice. Od plastelina oblikovale su tijelo, a na to tijelo su pikale kartončiće koji su poslužile kao bodlje. Tim aktivnostima vježbale su finu motoriku šake. Osim likovnih aktivnosti usvajale su pjesmice s pokretima: Boc-boc iglicama i Mali bratec Ivo. Jesenske pokrivaljke svakodnevno našim Ribicama služe za učenje novih pojmova i obogaćivanje govora. Kako je to sve bilo pogledajte u našoj fotogaleriji.

 

Comments are disabled.