Zvjezdice su se prošli tjedan bavile vodom povodom Svjetskog dana zdravlja koji se održava 8. travnja, a tema je bila Vodeni tjedan zdravlja gdje smo se kroz kreativne i raznovrsne aktivnosti uključili u program Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo. Većina aktivnosti koje smo provodili s djecom bila su istraživačkog karaktera.

Djeca su kroz različite pokuse i eksperimente mogli vidjeti što se sve događa s vodom. S obzirom da smo naučili da postoje slane i slatke vode odlučili smo i mi napraviti pokus na način da smo u jednu čašu stavili sol, a u drugu kockicu šećera. Djeca su pecala ribice u vodi, izradili smo pokus „Plutajuća duga“; u vodu smo dodali malo deterdženta za suđe pa su pomoću slamki djeca radila balone. Vidjeli smo što se događa s vodom kada čovjek ne vodi brigu o njoj nego ju zagađuje bacajući smeće i ispuštajući kanalizaciju u nju. Veliki interes djece bio je za istraživački kutić u kojem su djeca svakodnevno igrala se s vodom, miješala boje i bila mali znanstvenici. Kako je izgledao vodeni tjedan u našoj skupini možete vidjeti u fotogaleriji.

Comments are disabled.