Vodeni tjedan zdravlja Leptirići su započeli razgovorom o vodi, njezinim svojstvima, vrijednostima, važnosti upotrebe, štednje vode, vrstama oblaka i vremenskoj pojavi nastajanja kiše. Kroz dječje izjave vidjeli smo da posjeduju bogate spoznaje o vodi, ali i agregatnim stanjima u kojima se sve ona može naći. Znanja o vodi obogaćivali smo kroz edukativne slikovnice : “ Tajne i zgode nestašne vode”, “Zatvori vodu”, izradili smo svoju slikopriču “Potočić žuborić”. Proveli smo niz eksperimenata s vodom, izradili svoj vodeni ksilofon na kojem smo svirali, prepoznavali da li je zvuk različit u svim staklenkama, istraživali da li količina vode u staklenkama mijenja zvuk.  Na plakat smo ispisivali riječi koje u sebi sadrže riječ voda. U gumenim čizmicama, kabanicama i kišobranima skakali smo po lokvicama, hodali po kiši, osluškivali kišu kako pada te osmislili ples na kiši koji smo upotpunili pjevajući stihove “Kiša pada, trava raste”, “Voda” , “Kišobran za dvoje”.

Comments are disabled.