Kako nam se bliži Valentinovo, a vani se sve više čuje cvrkut ptica, odlučili smo djeci ponuditi razne aktivnosti i poticaje na temu “Zašto se na Valentinovo ptičice žene”. Naime, u hrvatskom narodu se vjerovalo da se na Valentinovo ptičice žene. Takvo vjerovanje proistječe iz toga što ptice u to vrijeme započinju gradnju svojih gnijezda te ih se sve češće čuje kako pjevaju. Kako svaki dan idemo s djecom u šetnju, primjetili smo mnogo ptica koje cvrkuću i traže hranu. Djeca su ih pokazivala te oponašala njihov cvrkut. Stoga smo im odlučili pobliže dočarati kako ptice izgledaju. Ponudili smo im razne enciklopedije, slikovnice te priče na tu temu. Brojalica Ptičica koju smo djeci ponudili uz aplikacije bila je prava atrakcija. Djeca su sa zanimanjem slušala i gledala te ponavljala pojedine dijelove brojalice. Putem istraživačko spoznajnih aktivnosti pokazali smo im kako ptičice prežive hladnu zimu te kako im mi možemo pomoći. Tako smo izrađivali kućice za ptice koje su djeca bojala te hranilicu u koju smo kasnije stavili i hranu za ptice. Hranilicu smo odnijeli van te stavili na granu da dođu ptičice i uzmu si hranu. Ovotjedne aktivnosti zaokružili smo pričom o dvije zaljubljene ptičice koju su djeca poslušala u vlakiću.

Comments are disabled.