U petak, 10. srpnja u Vrtiću je održana završna priredba Leptirića i Cvjetića kojom su se naši predškolci oprostili od svojih vrtićkih dana. Kroz ovogodišnji projekt skupine Leptirići pod nazivom “Lijepom našom” naši predškolci obogatili su svoja znanja o narječjima, kulturi, hrani, pjesmama i drugim specifičnostima koje našu zemlju čine jedinstvenom te su odlučili i završnu priredbu posvetiti istoj tematici. Kroz cjelogodišnji projekt putovanje su Leptirići započeli na samom istoku Hrvatske sa Slavonijom i Baranjom. Najviše od svega dojmili su ih se slavonski kulinarski specijaliteti te slavonske tamburice i pjesma koju su redovno slušali, plesali i zabavljali se uz nju. Nakon Slavonije i Baranje došli su do Posavine koju su obilježile tradicionalne posavske nošnje. Prošli su i kroz Podravinu i Prigorje gdje su ponajviše istraživali stare kajkavske riječi, čitali kajkavsku poeziju te se pozabavili i naivnom umjetnošću. Prošli su i kroz Zagorje, brežuljkasti krajolik i specifičnosti toga kraja i imali priliku iz prve ruke čuti zagorski kao i naučiti brojati do 10 “po zagorskom”. Došli su i do Moslavine, Lonjskog polja, tajnovitih starih gradova, utvrda i dvoraca, a istraživali su i sve ljepote Dalmacije. Zajedno sa svojim odgojiteljicama osmislili su program završne priredbe u kojem su im se pridružili predškolci iz skupine Cvjetići koji su se kroz ovu pedagošku godinu također bavili govorom u dijalektu. Kroz prikaz pjesama naših regija, Leptirići i Cvjetići su u dvosatnom programu pokazali bogat scenski sadržaj, tradicionalne nošnje, prigodna narječja i plesove te se odlično zabavljali uz podršku njihovih roditelja, braća i sestara te baka i djedova. Uz svečanu dodjelu diploma i prigodne poklone oprostili su se od svojih vrtićkih dana te se nadamo da će im vrijeme provedeno u Dječjem vrtiću Igra ostati u nezaboravnom sjećanju. Zahvaljujemo svima koji su podržali naše predškolce i od srca im želimo puno uspjeha u školskim danima. 

Comments are disabled.