Dječji tjedan je već tradicionalni događaj koji se odvija svake godine, prvi puni tjedan u mjesecu listopadu. Ovogodišnja tema dječjeg tjedna je bila “Zavrti se, poskoči i u Dječji tjedan doskoči!” te je posvećena igrama na otvorenom i upoznavanju djece s važnošću boravka, igre i kretanja na svježem zraku.

Tako su Sovice cijeli tjedan provele jako puno vremena na otvorenom, kako na vrtićkom dvorištu i igralištu, tako i u šetnji gradom ili pak odlaskom kroz polja do obližnje šume. Djeci se jako svidjelo šetanje po prirodi pa su takvu šetnju zahtijevali svakodnevno. Osim šetnje po poljskom putu, razgibali su svoje nožice utrkama u trčanju i trčanju s promjenom smjera. Na vrtićkom dvorištu su crtali raznobojnim kredama, okušali se u igri školice, vozili tricikle, igrali nogomet, lopticama gađali metu i igrali razne tradicionalne igre s pjevanjem poput “Mali bratec Ivo”, “Ide maca oko tebe” i “Ringe, ringe raja”. Puno smo pričali o važnosti kretanja, tjelovježbe i boravka na svježem zraku te su se sva djeca složila da im je najljepše vrijeme provedeno na otvorenom. Kako je naš tjedan izgledao, pogledajte u fotogaleriji.

Comments are disabled.