Proteklih dana Pčelice su se bavile aktivnostima vezanim uz zdravu prehranu. Kako smo primijetili da neka djeca ne vole jesti voće i povrće, odlučili smo ih upoznati s važnošću zdrave prehrane za njihov rast i razvoj te ih uključiti u pripremu jednostavnih i zdravih jela. Tako su djeca izrađivala ražnjiće od voća te smoothie u čijoj su pripremi sudjelovali u svim fazama; od pranja, rezanja, guljenja do same konzumacije. Smoothie su bili kombinacija voća i povrća te su na djecu ostavili pozitivan dojam odnosno sviđali su im se njihovi okusi. Također smo im ponudili različite didaktičke igre za spoznajni razvoj. Pročitali smo priču “Gužva u voćnjaku ” te se bavili klasifikacijom zdrave hrane u voće i povrće. U petak, 18. ožujka smo obilježili Dan očeva izradom prigodnih čestitki.

Comments are disabled.