Kako nas je snijeg ove godine samo jednom na kratko posjetio, Bubamare su ga odlučile dozivati pjesmicom „Padaj, padaj snježiću.“ Kroz razgovor što se sve može raditi kada padne snijeg najviše im svidjela ideja izrade snjegovića. U nedostatku snijega za to im je poslužila vata koju su lijepili na predloške, a kasnije su snjegovići dobili oči, mrkve, usta te kape i šalove da im ne bude zima. Jedna djevojčica je primijetila da se snjegovići smiju i da su sretni.  Kako su postali sretni Bubamare su saznale slušajući priču „Tužni snjegović“ koja im se jako svidjela, a o dogodovštinama tog lika saznali su i kroz priče“Balončica i snjegović“ i „Snjegović i dječak”. Budući da Bubamare jako vole modelirati plastelin, ovaj tjedan su od njega modelirale snjegoviće. U stolnoj igri nastajali u veliki i mali snjegovići koje su djeca sastavljala uz pomoć šablona (kape, šalovi, mrkve, oči, usta, gumbi).  Kako je to bilo, pogledajte u galeriji fotografija.

Comments are disabled.