Nakon povratka sa zimskih praznika Ribice su se bavile temom Zima. Promatrale su slike motiva zime, razgovarale o njezinim osnovnim obilježjima te usvajale nove pojmove vezane uz to. Rječnik smo bogatili pjevajući pjesmice: Snješko, Baka zima, Zeko i potočić. Tjelesni razvoj poticali smo tjelovježbom i pjesmicom uz pokrete Padaj, padaj, snježiću. Slikopriča Snjegović bez nosa djeci je bila poticaj za zajedničku likovnu aktivnost Snjegović i Zimska slika. Finu motoriku šake i ponavljanje osnovnih boja vježbali smo ubacivanjem loptica u veliku umetaljku snješko. Zajedničku suradnju i pamćenje djeca su razvijala igrajući memory zima i pokrivaljku pahuljice. Od ponuđenih poticaja najviše ima se svidjela umetaljka nahrani snjegovića gdje su taktilno istraživali meke i tvrde grude. Slike aktivnosti možete pogledati u fotogaleriji.

Comments are disabled.