Potaknuti zimskim vremenskim prilikama Zmajići su se proteklih dana bavili raznovrsnim aktivnostima na temu zime. Proučavajući enciklopedije, slikovnice i fotografije stjecali su nove spoznaje o prirodnoj, predmetnoj i društvenoj sredini, usvajanjem novih pojmova radili smo na bogaćenju rječnika i razvoju govornih vještina, likovnim aktivnostima poticali smo razvoj fine motorike šake, a boravkom na svježem zraku, igrama sa snijegom i svakodnevnim šetnjama poticali smo psihomotorički razvoj, razvoj koordinacije i preciznosti pokreta. Istraživali smo i način života Eskima uz edukativne videozapise te su Zmajići od pedagoški neoblikovanih materijala izradili veliki i mali iglu koji je poslužio kao inspiracija za razne simboličke igre. Predčitalačke i predmatematičke vještine razvijali smo pomoću zadataka uparivanja i prepoznavanja brojeva i slova, a najviše interesa izazvale su likovne aktivnosti (izrada snjegovića, zimskog stabla, slikanje ledom, polarni medvjedi, hrana za ptičice). Kako su izgledali naši dani možete vidjeti u zimskoj fotogaleriji. 

Comments are disabled.