Vrijedne ručice malih Zvjezdica prošli tjedan osim istraživačkih aktivnosti bavile su se i stvaralaštvom. Poticali smo kod djece razvoj likovnog senzibiliteta za različita likovna sredstva i materijale (tempere, kolaž papir, ljepilo, škarice, olovke u boji, flomasteri, pedagoško neoblikovanih materijali – karton i kartonska kutija), razvoj fine motorike šake te složenih senzornih vještina i preciznosti gdje su djeca izrađivali snjegovića. U izradi snjegovića pomogli su nam razni geometrijski oblici koji su bili izrezani iz kartona (krug, trokut, valjak, pravokutnik) uz čiju su pomoć djeca mogla lakše izraditi snjegovića. Svatko se sam potpisalo i jako smo ponosni zbog toga jer skoro svi znaju napisati svoje ime. Djeca su samoinicijativno uzela predložak pahuljice i precrtavala ga na papir. Izradili smo i panoramsku kutiju zime. Prvo smo kutiju obojali bijelom temperom, a zatim su djeca nacrtala flomasterima na karton snjegovića, stabla i pahuljice koje su izrezali i zalijepili u našu panoramsku kutiju. Osim likovnog stvaralaštva pjevali smo pjesmicu „Ide zima“, slušali stihove „Snjegović“, „Zimski prijatelji“ te priču „“Snježević“. Igrali smo različite igre gdje se djecu poticalo na razvoj operativnog mišljenja kroz memory na temu pahuljica i zimske odjeće, povezivali su snjegovića, pahuljice, spajali zimsku odjeću sa sjenom. Poticali smo međusobnu suradnju i zajedništvo. Djeca su također slagala puzzle skijanje. Vani u dvorištu igrali smo igru „Ledena baba“. Sve što smo radili možete vidjeti u našoj fotogaleriji.

Comments are disabled.