U iščekivanju da ih zima iznenadi snježnim pokrivačem ili barem pokojom pahuljom, Cvjetići su u svojoj sobi stvorili zimski ugođaj. Protekli tjedan su razgovarali o karakteristikama zime i o vremenskim prilikama, načinu odijevanja, zimskim sportovima, životinjama zimi (tko spava zimski san) te su tako proširili spoznaje. Razvoj govora, pamćenje i prepričavanje događaja poticali su učenjem brojalice “Pahuljice”, scenskom improvizacijom  “Pahulja i pahuljica”, pričama “Snješko bez nosa” i “Snjegović s reklame”. Pjesmicama “Zima”, “Padaj padaj snježiću”, “Pahuljice istresla je baka zima” poticali su razvoj sposobnosti doživljavanja i izražavanja glazbe. Također su im bili ponuđeni razni didaktički materijali (pokrivaljka pridruži slovo slici, pridruži riječi slici, pridruži količinu). Djeca su tijekom tjedna imala priliku svoje viđenje zime prikazati kroz likovne aktivnosti, a njihovim likovnim radovima ukrasili smo prostor vrtića. Fotografije zimskog tjedna možete pogledati u našoj fotogaleriji.

Comments are disabled.