Prošlog tjedna Ribice su se bavile aktivnostima vezanim za zimsku odjeću. Početak tjedna započeli smo satom TZK-e u kojem su Ribice razgibale sve mišićne skupine, plesale na pjesmice u krugu te pjesmice s pokretima. Početak naših aktivnosti započeli smo slikopričom Zimski dan. Djeca su uz svoje kape, šalove, rukavice i jakne učila nove pojmove te usvajala pojmove na koji dio tijela ide koji odjevni predmet. Na prethodno izrezane rukavice od kolaž papira otisnuli su otiske svojih dlanova kojima smo ukrasili vrata naše sobe. Ostale likovne aktivnosti poslužile su nam za vježbanje fine motorike šake. Točkali smo temperom kapu i lijepili tkaninu raznih tekstura na šal. Osim u likovnim aktivnostima djeca su finu motoriku šake vježbala vješanjem odjeće na uže uz kvačice na improviziranom stalku. Igrali su se igrom pokrivaljka pridruži predmet svojoj sjeni te na model dječaka lijepili odjevne predmete na odgovarajuće mjesto. Kako je tjedan izgledao u skupini možete pogledati na slikama.

Comments are disabled.