Zmajići su se proteklih dana bavili zimskim aktivnostima (igre na snijegu, zimska odjeća, ptice zimi). Aktivnostima smo radili na razvoju poticanja fine motorike šake, razvoju dječje kompetencije, razvoju pozitivnih emocionalnih stanja, stjecanju iskustva i spoznaja o predmetnoj, prirodnoj i društvenoj sredini te razvoju govornih i likovnih vještina. Iskoristili smo i prvi ovogodišnji snijeg te smo dio aktivnosti provodili u svakodnevnim šetnjama i igrama na vrtićkom dvorištu. Zmajići su svakodnevno provodili vrijeme u raznovrsnim grafomotoričkim i spoznajnim aktivnostima (imenovanje zimske odjeće, aktivnosti početnog pisanja i čitanja, prepoznavanje slova, vježbanje fine motorike, proučavanje ptica zimi, izrada hranilice za ptice, crtanje ptice, ptičjeg pera, izrada kućice za ptice kolaž tehnikom, pokretne igre prepoznavanja boja, parova i prostornih odnosa). Čitali smo i razne slikovnice: “Crvenkapica”, “Rukavica”, “Dućan kod svrake”, “Ružno pače”, “Najbogatiji vrabac na svijetu”, a kako su izgledali naši dani možete vidjeti u fotogaleriji.

Comments are disabled.