Protekla dva tjedna kao i ovih dana zima nas je iznenadila i snijeg je zabijelio naš kraj. Tako smo odlučili da nam aktivnosti budu vezane uz snijeg pošto su djeca bila poprilično uzbuđena kada su pale prve pahulje snijega. Aktivnostima na temu “Snjegović” i “Pahuljice” razvijali smo grubu i finu motorik , maštu, kreativnost te su djeca kroz igru imala priliku ponešto i naučiti. Tako smo izrađivali pahuljice koristeći glitere i ljepilo te smo izrađivali pahuljice pomoću boca kojima smo ostavljali otiske na papiru. Čitali smo slikovnicu “Snjegopriče” ,te “Miffy na snijegu”. Djeca su bojala predložak snjegovića kojemu smo potom napravili otvore te iskoristili za igru sa lopticam . Osim toga djeci smo ponudili zanimljive stolne igre. Tako su imali snjegovića koji je bio plastificiran ali nije bio dovršen, potom su djeca stavljala snjegoviću šal, kapu, mrkvu i ostalo. Drugi snjegović koje smo im ponudili djeca su punila sa pomponima te smo im ponudili i snjegoviće izrađene od boca koje su punili s rižom. Na postojeće borove složili smo igru s pahuljicama na čičak. Na kraju tjedna izradili smo snjegoviće na papiru od tufera, ljepila i kolaž papira te tako zaokružili ova dva snježna tjedna.

Comments are disabled.