Prošli tjedan stigao nam je prvi snijeg i izazvao je veliku radost kod djece. Tjedan smo započeli istraživačkim aktivnostima gdje su djeca istraživala snijeg koji se nalazio u taktilnim kadicama. Da bi igra sa snijegom bila zabavnija, djeci su ponuđeni tuševi u boji pa su s kapaljkama bojala snijeg. Nakraju su se sve boje pomiješale i snijeg je postao crni. Napravili smo i pokus „Koji snijeg će se prije otopiti“, onaj koji smo stavili na radijator, na policu pokraj radijatora ili na stol kod vrata. Djeca iznose svoja iskustva vezana uz snijeg. Slušali smo audio Priču „Tri snjegovića“, stihove „Snjegović“, pjesmice „Padaj padaj snježiću“, „Saonice moje hitre“, „Ide zima“ i „Pahuljice padajte“. Pogađali smo zimske zagonetke, radili radne listiće na temu zime i igrali memori te gađali i punili lopticama snjegovića. Djeca su izrezivala snjegovića od papira i ljepila ga na papir u boji te su temperama bojali papir u nekoliko nijansa plave boje i na njih lijepili predložak ptice. S nestrpljenjem smo čekali izlazak van u dvorište gdje su se djeca grudala, radila anđele u snijegu, a izradili smo i dva snjegovića.

 

Comments are disabled.