Ovaj tjedan djeca iz skupine Zvjezdice odlučila su uz pomoć svojih odgojiteljica istražiti snijeg. Taktilna kada sa snijegom zainteresirala je većinu djece. Djeca su prvo dodirivala snijeg, a poslije su počela praviti male grude te su došla na ideju da bi mogla napraviti i snjegovića. Umjesto mrkve koristili smo crvenu leću, a za oči i gumbiće sjemenke suncokreta. Djeca su donijela različite tanjuriće, posudice i žlice iz kuhinje te su manipuliralia sa snijegom. Odlučili smo napraviti mali pokus da vidimo koji snijeg će se prije otopiti, onaj koji stavimo na policu ili na radijator. Djeca su sama zaključila da će se prije otopiti onaj snijeg koji je na radijatoru. S obzirom da je snijeg bijele boje odlučili smo malo istražiti što će se dogoditi kada u snijeg dodamo temperu i pomiješamo je drvenim štapićima. Djeca odabiru boje po želji, a nekoliko njih kombinira i više boja. Snijeg tada dobiva boju koju su djeca odabrala, a kad se otopio dobili smo vodu u toj boji. Zaključili smo da se pravi snijeg brzo topi pa smo odlučili drugi dan izraditi umjetni snijeg. Umjetni snijeg izradili smo od sode birkarbone i pjene za brijanje. U izradi snijega sudjelovala su djeca samostalno. Igra snijegom mogla je početi i trajat će nekoliko dana s obzirom da nam se taj snijeg neće otopiti.

Comments are disabled.