Ljubav prema sportu osobina je koju je potrebno njegovati jer je bavljenje sportom vrlo važno u odgoju djece, njime se stvaraju zdrave životne navike. Ovaj tjedan istraživali smo uz pomoć fotografija koji sve zimski sportovi postoje, kakva oprema se koristi u kojem sportu, svakodnevno smo provodili jutarnju tjelovježbu gdje smo se okušali u raznim zimskim igrama- klizanje po skliskoj podlozi, hokej na ledu, skijanje… U krugu prijateljstva čitali smo slikovnice o sportašima: “Panda Vanda na Sljemenu”,  “Karolina i zimski sportovi”, “Maja na planini”…Nezaobilazne su bile i dječje pjesme koje su svakoga dana stvarale odličnu atmosferu. Svoje doživljaje izrazili smo kroz razne kreativne aktivnosti: izradili smo svoje skije, skijaše, klizaljke, stazu za skijanje… Znanje smo nadopunili i raznim stolno manipulativnim igrama vezanim uz zimske sportove koji ih potiču na bolju koncentraciju, razvoj pozornosti i pamćenja, ali i sposobnosti rješavanja problema, a sve to kroz igru i zabavu.

Comments are disabled.