U grupi Pčelice protekla dva tjedna proučavali smo živi svijet koji nas okružuje. Kada nam je vrijeme bilo lijepo izlazili smo na igralište i promatrali razne kukce i biljke koji nas okružuju, s povećalima smo promatrali kišnu glistu i čudili se kako se ona kreće. Brali smo livadno cvijeće koje smo provlačili kroz rupice na kartonu te tako vježbali finu motoriku, a kao rezultat našeg rada dobili smo prekrasne cvjetne leptire. Učili smo životni ciklus jednog leptira, čitali smo priču o Nevidljivoj bubamari”, istraživali smo svijet buba pomoću enciklopedije. Bili smo mali slikari te smo tehnikom otiskivanja prstića i dlanova izradili razne bube: mrave, stonoge, gusjenice, leptire, pčelice, bubamare. Natjecali smo se u motanju paukove mreže u veseloj igri “Čiji će pauk prije stići kući”. Od svakodnevnih aktivnosti bile su nam ponuđene razne didaktičke igre na temu kukaca koje su nam izradile naše odgojiteljice, a uz pomoć kojih smo razvijali spoznajni, taktilni i motorički razvoj. Kako nam je bilo i što smo sve radili pogledajte u našoj galeriji.

Comments are disabled.