Djeca iz skupine Zvjezdice protekli tjedan su se bavila temom životinja koje spavaju zimski san. Saznali smo kako se pripremaju za zimu, čime se sve hrane. Djeca su pogađala različite zagonetke o životinjama, slušala stihove, čitala priču „Ježeva kućica“, a nakon priče svatko je nacrtao dio iz priče koji mu se najviše svidio. Poslušali smo i audio priču „Ježeva kućica“ te smo napravili usporedbu između te dvije priče. Pogledala su igrokaz „Mali i veliki medvjed“ i sama sudjelovali u igrokazu. Priča „Nevolje ježića Bocka“ bila nam je poticaj da svako dijete napravi svog ježa od domaćeg plastelina i čačkalica. Ježiće su nosili kući za uspomenu. Vani u dvorištu vrtića poigrali smo se pokretne igru s pjevanjem „Boc, boc iglicama“ i  igru „Medo i djeca“.  Pjevali smo pjesmicu „Vjeverica hitronoga“ te igrali matematičku igru „Pomozi vjeverici sakupiti lješnjake za zimu“ s brojevima od 1 do 10 gdje su djeca vježbala pincetni hvat. Kroz didaktičku igru povezivanja životinja sa staništem djeca su usvojila nazive za staništa. Kako je to sve izgledalo možete vidjeti u našoj fotogaleriji.

Comments are disabled.