S obzirom da smo se vratili s prošlotjednog putovanja po Africi, ovaj smo tjedan upoznavali divlje životinje. Pobliže smo upoznali lavove, slonove i žirafe.

Pomoću raznovrsnih slikovnica i enciklopedija nastojale smo djeci dočarati svijet divljih životinja i proširiti njihovu spoznaju. Razvijale smo slušnu percepciju kroz igru u kojoj su djeca slušala zvuk glasanja životinje te trebala pogoditi o kojoj se životinji radi. Promatrajući pokrov tijela životinja – njihove pruge, dlaku, pjege, ljuske razvijale smo vizualnu percepciju.

Djeci se jako svidjela igra pantomime u kojoj smo samo pokretima tijela pokušali odglumiti određenu divlju životinju. U raznovrsnim likovnim aktivnostima djeca su izradila lavove, pruge zebre i tigra, pjege žirafe te tako razvijala likovni senzibilitet i finu motoriku. Modelirala su slonove te izrađivala pokrove za glave za igru žirafa.

Sve aktivnosti popratili smo raznovrsnim didaktičkim igrama putem kojih su djeca imenovala životinje i opisivala njihov izgled, slagala brojevne slagalice, spajala životinju s pokrovom njenog tijela, sortirala životinje i sl.

Comments are disabled.