Ovaj tjedan “Leptirići” su posvetili istraživanju različitih vrsta životinja koje spavaju zimski san. Kroz ponuđene aktivnosti došli smo do saznanja kako te životinje preživljavaju zimu, usvajali smo nove pojmove (hibernacija, brlog, skloništa…), upoznali se s njihovim životnim navikama, prehranom, obilježjima… Različitim fotografijama životinja nastojalo se kod djece razvijati vizualna percepcija te sortiranje ptica na ptice stanarice i ptice selice. Likovnim aktivnostima djeci je omogućena sloboda u iskazivanju maštovitosti i kreativnosti. Pokretne igre s pjevanjem: “U šumici zeko” , “Djeca i medvjed” poslužile su nam za provedbu svakodnevne jutarnje tjelovježbe. U stolno – manipulativnom centru kroz ponuđene igre razvijali smo uočavanje odnosa i veza, pamćenje, prepoznavanje tragova životinje…
Kako nam je bilo i što smo sve radili možete pogledati u našoj fotogaleriji.

Comments are disabled.