U utorak, 7. lipnja djeca iz skupine Zmajići su posjetila grad Đurđevac. Zmajići su od ranih jutarnjih sati bili jako uzbuđeni i s nestrpljenjem su čekali dolazak autobusa. Na izlet nas je vozio djed naše Stele, što je posebno razveselilo djecu. Pri dolasku su Zmajiće dočekale prigodno odjevene animatorice koje su za njih pripremile različite igre: pecanje ribica, gađanje krpenjačom – rušenje limenki, bacanje obruča, pucanje iz drvenog topa, sviranje na pjetliću, povlačenje medvjedića po užetu, pračke, pucanje s lukom i strijelom, renesansni golf te natjecateljske igre: potragu za blagom i skakanje u vreći , a organizirale su i borbu mačevima viteza i dama koji su bili najuspješniji u igrama. U Hrvatskoj Sahari Zmajići su imali priliku vidjeti deve, paunove, magarca, ponije, guske, kokoši, pijetla, ovce, koze i vijetnamske svinje. Hranili su životinje travom te saznali  njihova imena. 

U Restoranu i pivnici Stari grad djeca su uživala u slasnoj pizzi, a nakon ručka posjetila su Interpretacijski centar Picokijade gdje su saznala mnoštvo poučnih informacija vezanih uz Legendu o Picokima te su također posjetila i izložbu slika. Nakon organiziranih sadržaja prošetali smo šetnjicom do Borika gdje su se djeca malo odmorila i počastila grickalicama. Puni dojmova vratili smo se s našeg prvog izleta s kojeg smo ponijeli puno uspomena i pozitivnih dojmova.

Comments are disabled.